1. Alphan Manas

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. New York Eyalet Üniversitesi’nden (SUNY) Üretim Yönetimi konusunda lisansüstü diplomasını aldı. Bir süre Tenba firmasının New York fabrikasında Üretim Müdürü olarak çalışan Manas, 1987’de Fortune 500’e dahil Vicks Corp.’a bağlı, Sears, K-Mart ve JC Penny gibi zincir devlere dünya çapında hazır giyim üretimi yapan Colonial Corp.’un Ülke Müdürü olarak Türkiye’ye döndü. 1988’de Exim’in ve takiben Planet ve Teknoser’in kurucu ortağı oldu. Bu şirketler Teknoloji Holding çatısı altında toplandı. 2006’da 7 şirketi bünyesine alarak ayrıldı ve merkezi Hollanda’da bulunan Brightwell Holdings BV’yi kurdu.

Aynı zamanda, Türkiye Fütüristler Derneği’nin 2005 yılında Kurucu Başkanlığını yürüttü. 2008 yılından beri de bu derneğin Onursal Başkanı’dır. Temmuz 2016′da Twitter’da Takip Edilmesi Gereken 100 Teknoloji Uzmanı (Top 100 Technology Experts To Follow On Twitter) Listesinde 3. sıraya yükseldi.

Twitter’da bugüne kadar 9.780 tweet atmış olan Alphan Bey’in buna karşılık 43.000 takipçisi bulunuyor. Buradaki paylaşımları hem kişisel hem de sektörel olmakla birlikte ülkemizin geleceği ile ilgili de önemli paylaşımlarda bulunduğunu görüyoruz.

Ayrıca Alphan Bey’in Haziran 2003’den bu yana aktif olarak kullandığı kişisel bloğu var. Burada da yine hem kişisel hem sektörel paylaşımlarda bulunuyor.

Linkedin’de ise 2.150 takipçisi bulunan Manas, yine burada da mecraya uygun olarak sektörel paylaşımlarda bulunuyor.

Twitter’da takip etmek için tıkla! 

Blog için tıkla!

Linkedin’de takip etmek için tıkla!

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link